מקהלת העפרוני עמק חפר 2018

פרויקטים מיוחדים

שיתוף פעולה עם מקהלת סאווא משפרעם

שיתוף הפעולה בין מקהלת העפרוני למקהלת סאווא משפרעם בניצוחם של רחיב חדד ואווה דה מאיו החל במאי 2003 ביוזמתה של מיה שביט. בקיץ 2004 יצאה קבוצת בנות משתי המקהלות למחנה "שרים למען השלום" בברצלונה ובשנת 2005 הוזמנו שתי המקהלות להופיע יחדיו בפסטיבל "פוליפוליה" בנורמנדי שבצרפת. החל משנת 2009 מקיימות המקהלות קשר הדוק עם המנצח פרופ' אנדרה דה קוואדרוס, הכולל סדנאות וקונצרטים משותפים בניצוחו. שיתוף הפעולה בא להוכיח כי דרך השירה והמוזיקה ניתן לגשר על הפערים ולקרב את הלבבות. 

לילה בלי ירח

זוהר לא מצליחה להירדם בלי אורו של הירח. היא יוצאת למסע לילי בחיפוש אחר הירח כדי להשיבו לשמים. בדרך היא פוגשת בעלי חיים ודמויות שונות, ואת מבוקשה היא מוצאת לבסוף בבקתה הרחוקה של האיש הבודד.

"לילה בלי ירח" הוא סיפור מוזיקלי בהשתתפות שחקן, רקדנית והרכב מוזיקלי, אך הגיבורה הראשית בו היא מקהלת ילדים. ילדי מקהלת העפרוני ישירו את הסיפור שכתבו שירה גפן ואתגר קרת, ישחקו אותו וירקדו אותו.

לחן: משה זורמן
שירה: מקהלת העפרוני הצעירה
מנצחת המקהלה: שלי ברלינסקי
בימוי: שירילי דשא
שחקנים זמרים: דורון אורן ואסף רוט
פסנתר: ז'אנה קופילב

מופע במסגרת פרוייקט קלאסילייק מיוזמת מפעל הפיס.

אם פתאום אפגוש אריה

מופע מוסיקלי ואלבום חדש לילדים - מארחים את מקהלת העפרוני
 שרים ומספרים: ענבל סמדר(מוסיקה אורגנית), טל בלכרוביץ' (ענן על מקל, דן ומוזלי) ומקהלת העפרוני הצעירה בניצוחה של שלי ברלינסקי
שירי חיות מאת משוררים אהובים. שירים קסומים ושובבים.
שירים שחיכו בסבלנות בין דפי הספרים, פוגשים במנגינות סוחפות - ומתעוררים.
על פילה מנוזלת (לאה גולדברג), זבוב שעזב לבלי שוב (מיריק שניר),
החתול בלעם שלתוך פיהוק נעלם (נורית זרחי), זברה וג'ירף מפטפטים על נקודות קווים (שלומית כהן אסיף), זנבות שנקשרו (שירה גפן)
ועוד נביחות וקרקורים מאת טובי המשוררים.
שרים ומספרים:
ענבל סמדר: לחנים, שירה וגיטרה
טל בלכרוביץ': עיבודים, שירה ופסנתר
מקהלת העפרוני הצעירה בניצוחה של שלי ברלינסקי
כתיבת חרוזים בין השירים רונית קנו,
עיצוב תלבושות שירה וייז

אם פתאום אפגוש אריה - אלבום חדש לילדים ובעקבותיו המופע

שיתוף הפעולה בין מקהלת העפרוני הצעירה למקהלת שבא

שיתוף הפעולה בין מקהלת העפרוני הצעירה למקהלת שבא החל בשנת 2012 ביוזמתן של נתלי גולדברג ואווה דה מאיו. שתי המקהלות הוזמנו להופיע יחד באירוע חגיגי במרכז פרס לשלום ביפו, שם שרו יחדיו כמה שירים מן הרפרטואר של מקהלת שבא, ביניהם את "המסע לארץ ישראל" ו"שיר ישראלי". מאז ממשיך שיתוף הפעולה בין המקהלות, המקיימות מפגשים משותפים ושרות יחדיו רפרטואר משותף.

Please reload