מקהלת העפרוני עמק חפר 2018

תרומה לקהילה

מקהלת העפרוני שמה לעצמה למטרה להיות מעורבת בחיי הקהילה ולתרום לה תרומה משמעותית. המקהלה משתתפת בקביעות בקונצרטי התרמה ביניהם ערב התרמה לעמותת "פתחון לב", פרויקט "אופק" לרווחתן של משפחות לילדים אוטיסטים וערבי התרמה לילדים חולי סרטן וחולים שנזדקקו לטיפול רפואי בחו"ל. כמו כן, מרבה המקהלה להתנדב ולהופיע במרכזים לאוכלוסיות מבוגרות ובמסגרות של ילדים ונוער בסיכון כדוגמת "מועדון הטייסת" של "קרן רמון" לזכרו של האסטרונאוט אילן רמון 

כי שירי הוא בת קול ברוח

.בשנת 2018 יזמה מיה שביט יחד עם ארגון זי"ת עמק חפר מופע שמטרתו שימור וביצוע מוזיקה של ותיקי עמק חפר. במהלך השנה שקדמה למופע יזמה מיה מפגשים בין בנות מקהלת העפרוני לבין ותיקי עמק חפר, כל מפגש כלל שיחה והכרות עם שיר שהותיקים זכרו מילדותם. המפגשים תועדו והשירים הוקלטו ועובדו. שיאו של המייזם במופע מרגש שבו בוצעו השירים על ידי המקהלה בשיתוף עם הותיקים. במופע השתתפו גם מקהלת ותיקי עמק חפר בניצוחה של אווה די מאיו. סרטוני הוידאו שצולמו . כל .לאורך התהליך הוקרנו על מסכים ועל הבמה התקיימה חגיגה שלמה של דור הותיקים לצד הילדים הצעירים של מקהלת העפרוני.

קונצרט בהוסטל לניצולי שואה בשער מנשה

מקהלת העפרוני שמה לה למטרה להגיע למקומות בהם כמעט ולא נשמעת מוזיקה ואין בהם ילדים. כך הגענו לביקור בהוסטל לניצולי שואה בבית החולים שער מנשה להופעה בלתי נשכחת

תוכנית "מפתח" של התזמורת הפילהרמונית

מקהלות העפרוני מופיעות דרך קבע עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית במסגרת תוכנית "מפתח"- התוכנית החינוכית של התזמורת, הן בסדרת המינויים לכל המשפחה והן בקונצרטים לבתי ספר. 

 

 

 

 מתוך קונצרט "העציץ הריק" עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית

עמק חפר שר

תוכנית "עמק חפר שר" באה להעצים ולהעלות על נס את שירת המקהלה בעמק. במסגרת התוכנית, מקהלות מורן והעפרוני לוקחות תחת חסותן את מקהלות בתי הספר היסודיים באזור, ומעניקות להן ולמנצחיהן ליווי מקצועי צמוד. במרץ 2013 הועלה המחזמר "ד"ר דוליטל" למילים של דן אלמגור ומוזיקה של סשה ארגוב, בו לקחו חלק 10 מקהלות.

מתוך המחזמר "ד"ר דוליטל" שהועלה במסגרת "עמק חפר שר" 

קליפ התרמה בהשתתפות שלומי שבת למען לירון שבבו ז"ל

מתוך קליפ התרמה בהשתתפות שלומי שבת למען לירון שבבו ז"ל 

הגדת פסח נוסח יגור

לאורך כל שנות פעילותה, לוקחת מקהלת העפרוני חלק משמעותי בחיי הקהילה והתרבות של המועצה האזורית עמק חפר, ומרבה להופיע באירועים וטקסים מטעמה. שיתוף פעולה מיוחד החל בשנים האחרונות עם ארגון "זית" - זהות יהודית תרבותית, במסגרתו העלתה המקהלה את "הגדת פסח נוסח יגור" מאת יהודה שרת יחד עם מקהלת הגליל העליון בניצוחו של רון זרחי. 

מתוך סדר פסח נוסח יגור בניצוח רון זרחי

ויוה למוזיקה

המקהלה רואה כחלק מתפקידה להכין את דור העתיד של שוחרי המוזיקה והתרבות בארץ, ועל כן יזמה ומפעילה תוכניות בחינוך המוזיקלי. תוכניות "ויוה למוזיקה" ביוזמת המדרשה למוזיקה במכללת לוינסקי לחינוך, ותוכנית "גנים שרים" באות לחשוף ילדים צעירים לשירת מקהלה אומנותית ברמה גבוהה ולהעניק להם הרגלי האזנה והתנהגות בקונצרט. במסגרת תוכניות אלה, מקהלות העפרוני מגיעות לגני הילדים ובתי הספר ומקיימות קונצרטים מוסברים, זאת לאחר שהילדים עברו הכנה קפדנית על היצירות.  

 מתוך קונצרט "ויוה לאופרה" בביה"ס ויתקין

Please reload