top of page

צוות המקהלה

שלי ברלינסקי

שלי ברלינסקי
מנצחת ומנהלת אומנותית

P1000020.jpg

נולדה וגדלה בקיבוץ גן שמואל, בוגרת האקדמיה למוסיקה בירושלים בפקולטה לאומניות הביצוע במחלקה הווקאלית, שם למדה פיתוח קול אצל הגב' פנינה שוורץ והגב' מרינה לויט, וניצוח מקהלה אצל עודד שומרוני וסטנלי ספרבר. בצעירותה למדה אצל הגב' פנינה ענבר והגב' יעל קין

שלי מתמחה בביצוע של מוזיקת אקפלה והיא זמרת הסופרן של הרביעייה הקולית "תלמוס" יחד איתה הופיעה בכל פסטיבלי המוזיקה בארץ. הרביעייה מושמעת רבות בקול המוזיקה ובערוצי הטלוויזיה השונים. 

בשנת 2006 הקימה את מקהלת "קאפלטה" הירושלמית, מקהלה המורכבת משכבות שונות של אוכלוסיה, ביניהם דתיים וחילונים, גברים ונשים ששרים יחד.

בשנת 2012 הצטרפה שלי לצוות של מקהלת העפרוני, היא ניצחה 5 שנים על המקהלה הצעירה ובשנת 2017 מונתה למנהלת המוזיקאלית של המקהלה היצוגית.

במהלך עבודתה בעפרוני יזמה ויצרה מופעים רבים, ביניהם האופרה "לילה בלי ירח" שהיתה בין היצירות הזוכות בפרוייקט "קלאסילייק" של מפעל הפיס. 

כמורה ומחנכת מוזיקאלית הדריכה שלי  מגוון רחב של אוכלוסיות, רבות מהם מהמגזר החרדי, מתוך אמונה ששירה מאפשרת לאדם לבטא את עצמו באופן חופשי ושירה במקהלה מחזקת הן את היחיד והמיוחד לצד היכולות להשתלב בקבוצה שבה הפרטים השונים הופכים לכוח חזק ומאחד, כל זאת תוך שמירה על הקול האישי של כל אחד ואחת מהם/ן.

יעל בינשטוק ענבר

יעל בינשטוק ענבר
מנצחת 

יעל בינשטוק ענבר

מנצחת מקהלות ומורה למוזיקה.

נולדה וגדלה באזור ירושלים. בוגרת הפקולטה לחינוך מוזיקלי במכללת לוינסקי לחינוך בהצטיינות יתרה, שם למדה ניצוח מקהלות אצל פרופ' רון זרחי ומר מיכאל שני. השתלמה בניצוח מקהלות בארץ ובעולם אצל פרופ' ג'ונתן בבקוק (ארה"ב), כריסטיאן גראסס (ונצואלה), פנדה ואן-פרוסטיג' (הולנד), טיגראן הקקיאן (ארמניה), בזיליו אסטולז (ספרד), אסתי הר-גיתאי (אנגליה) ועוד. 

בשנת 2017 הצטרפה יעל לצוות של מקהלת העפרוני וכיום היא מנצחת על כלל המקהלות הצעירות – המקהלה הצעירה, מקהלת האפרוחים ומקהלת הקטנטנים. בנוסף מנצחת יעל על מקהלות של ילדים בסיכון ובחינוך המיוחד. במקביל לעבודתה כמנצחת עבדה יעל כמורה למוזיקה בבתי ספר וכמדריכה מטעם הפיקוח על המוזיקה במשרד החינוך. 

בעבודתה עם הילדים שואפת יעל לאיזון בין ביטוי אישי וייחודי לכל ילד וילדה, לבין חווית השירה המשותפת – חוויה יוצאת דופן של "יחד", אחדות וגיבוש, תוך שמירה על ערכים של הקשבה, שמחה, מקצועיות וביצוע אמנותי.

ז'אנה קופילב
פסנתרנית 

ז'אנה קופלוב פסנתרנית מקהלת עפרוני

סיימה בהצטיינות יתרה את לימודי התואר השני מטעם האקדמיה למוזיקה על שם רובין  באוניברסיטת  תל אביב אצל פרופסור מיכאל בגוסלבסקי בהתמחות פסנתרנית מלווה ומורה לפסנתר.

משנת 1991 ואילך השתתפה כפסנתרנית מלווה זמרים ומקהלות  בתחרויות ופסטיבלים רבים  בספרד, איטליה, אוסטריה, פורטוגל, גרמניה, דרום קוריאה  , יפן , ארצות הברית.

ז'אנה  קופילב מלווה את מקהלת העפרוני מאז 1995, במהלכן ניגנה באין ספור קונצרטים,  מופעים, הרצאות  וטקסים ברחבי הארץ ובחו"ל, משנת 2001 מלווה את מקהלת הקיבוץ הארצי בניצוחו של יובל בן עוזר.

בנוסף ז'אנה  מנהלת את מרכז המוסיקה גבעת חיים מאוחד בעמק חפר ומלמדת במגמות למוזיקה בבתי ספר תיכון בעמק חפר.

במהלך השנים גידלה ז'אנה דורות של מוזיקאים  שהפכו את האהבה לנגינה למקצוע ופועלים כיום  כנגנים, יוצרים ומלחינים.

יבגני מישקוב
פסנתרן ומעבד מוסיקאלי

יבגני מישקוב פסנתרן מקהלת עפרוני

פסנתרן מלווה ומורה לפסנתר.

נולד, גדל ולמד בטשקנט – בירתה של אוזבקיסטן.  בוגר תואר MA באקדמיה למוסיקה בטשקנט שאותה סיים בהצטיינות במקצוע פסנתר. בשנים שקדמו לעלייתו ארצה עבד כפסנתרן מלווה ובהוראת הפסנתר לילדים. 

לאחר העלייה בשנת 1991 למד לקבלת תעודת הוראה בפקולטה לחינוך מוזיקלי במכללת לוינסקי לחינוך. 28 שנים עבד יבגני כמורה למוסיקה בבית ספר יסודי ובבתי ספר לחינוך המיוחד. במקביל לעבודה בבתי הספר המשיך לעסוק בהוראת הפסנתר לילדים. לאורך שנות העבודה השתלם בתחומים שונים של הוראת המוסיקה. 

 

במשך יותר מ-20 שנה השתתף יבגני כזמר במקהלת כפר שמריהו בניצוחו של משה רסיוק. 

 

משנת 2009 התחיל לעשות עיבודים וללוות אנסמבלים קוליים של ילדים יוצאי אתיופיה (ההרכבים "בנות שֶׂמַיי" ו"שבא" בניצוחה של אווה דה מיו). 

בשנת 2017 הצטרף יבגני לצוות מקהלת העפרוני כפסנתרן מלווה של המקהלה הצעירה בהובלתה של יעל בינשטוק ענבר. בנוסף לליווי כותב יבגני גם עיבודים  מוסיקליים לרפרטואר המקהלה.  

מיכל אופק
מנהלת המקהלות

מיכל - תמונה.jpeg

נולדה גדלה ומתגוררת בחדרה, אמא לארבעה. למדה אומנויות ועיצוב במה ובהמשך השתלבה בהפקות שונות בתחומי הבמה בניהול ועיצוב, בנוסף עוסקת באדריכלות ובעיצוב פנים.

מיכל הצטרפה לצוות של מקהלות העפרוני בשנת 2017 וכיום היא מנהלת את כל מקהלות העפרוני ומשמשת גם כמפיקה, מנהלת פרוייקטים, מנהלת קשרי תרבות ויוזמת שיתופי פעולה עם גורמים שונים מעולם התרבות והאומנויות.

bottom of page